Agresszív macska nevelése – mit kell tenned?

agresszív macska nevelése 1

Egy agresszív macska nevelése nem könnyű feladat, de nem is lehetetlen… A cikkemben arról az esetről írok, amikor a cica ismeretlen okok miatt viselkedik agresszíven, és nem beteg, sérült vagy traumatizált.



Agresszív macska nevelése – és a türelem

Tudom, hogy nem vagy könnyű helyzetben, ha egy átlagosnál vadabb cica gazdája lettél, de kérlek, hogy próbálj meg türelmes lenni a macskával! 🙁

A tapasztalataim alapján a megfelelő hozzáállás meghozza a gyümölcsét és a macska idővel békésebb lesz.

agresszív macska nevelése

Agresszív macska nevelése – és a testmozgás szerepe

Az én egyik macskám kisebb korában szokatlanul vad volt. Ennek többek között az volt az oka, hogy nem mozgott eleget, plusz még unatkozott is…

Úgyhogy előnyös lenne, ha kiengednéd az udvarra a cicádat, mert így le tudná vezetni az energiafeleslegét. Ha pedig erre nincsen lehetőséged, akkor játssz otthon a macskával! Ma már rengetegféle labda, kaparófa, madzag és kütyü közül tudsz választani, ha a cica szórakoztatásáról van szó…



Agresszív macska nevelése – és a táplálkozás

A cica attól is agresszív lehet, ha nem kap elegendő ételt, vagy ha nem megfelelő a minősége az eledelnek.




Éppen ezért válassz a jobb tápok közül, ha egy agresszív macska nevelése a feladatod!

Ne adj a cicának édes ételeket, mert az ezekben lévő cukor még jobban felpörgetheti és megzavarhatja az állatot.

agresszív macska nevelése

Agresszív macska nevelése – és a többi cicus

A felmérések szerint hajlamosak vaddabbá válni azok a cicák, amelyek egyedül nevelkednek.

Ennek az az oka, hogy nem kapnak „macskanyelven” visszajelzést arról, hogy a másiknak fáj az a dolog, amit éppen csinálnak. (Például ha megharapnak egy másik cicát, akkor ő vinnyog, az agresszív macska pedig felismeri, hogy a harapással nagy fájdalmat okozott.)




Az agresszív macska viselkedése megváltozhat attól is, ha a saját bőrén tapasztalja, hogy mennyire rossz az, amikor megharapják vagy megkarmolják. Így egy kicsit visszafogja magát…

Persze a szelídülésében az is szerepet játszik, hogy vad cica a másik macskával való játék során levezeti a felesleges energiáit.




Ennek ellenére nem feltétlenül ajánlom, hogy „csak” azért szerezz egy másik cicát, hogy könnyebb legyen az agresszív macska nevelése.

Ha mégis ebben a megoldásban gondolkodsz, akkor előtte vizsgáltasd meg a vad cicádat, hogy kiderüljön, hogy tényleg nincs-e valamilyen baja! (És természetesen az állat ivartalanítása sem ártana.) A viselkedési problémákat sok esetben a rejtett egészségügyi gondok okozzák. Csak az agresszív macska kezelése után fogadj örökbe egy másik cicát.

Lehetőleg vele egy súlycsoportban lévő állatban gondolkodj, nehogy a mostani cicád bokszzsáknak használja az új állatot…

Az összeszoktatás során biztosan jelen kell lenned annak érdekében, hogy visszafogd a cicákat, ha esetleg nagyon egymásnak esnének. A későbbiekben valószínűleg egymáshoz szoknak majd, de addig is legyél nagyon elővigyázatos…



Agresszív macska nevelése – Összegzésképpen….

Egy agresszív macska nevelése tehát nem könnyű, de egy kis igyekezettel meg lehet nyugtatni a cicát… a fentebb felsorolt módszerek segítségével remélhetőleg Te is sikerrel jársz majd. 🙂

agresszív macska nevelése

 


Agresszív macska kezelése: Nem ártott volna szétválasztani őket! :O – (Forrás: Youtube.com – JuicyPlayer)